Najczęściej zadawane pytania

section three
Czym jest Instapay?

Instapay to oprogramowanie CRM dostępne z poziomu przeglądarki, które ułatwia pobieranie płatności jednorazowych, usprawnia automatyzację procesów pobierania płatności cyklicznych i pomaga zarządzać firmowymi finansami. Wszystko po to, by zlikwidować problem opóźnień w płatnościach.

Dzięki Instapay, firmy otrzymują swoje pieniądze zawsze w terminie, a nasz system dodatkowo pomaga analizować kondycję finansową i planować rozwój działalności. Z Instapay przedsiębiorstwa zyskują spokój i przestają martwić się o pieniądze, które należą się za dobrze wykonaną pracę.

Czy to bezpieczne?

Tak, korzystanie z Instapay jest bezpieczne zarówno dla Państwa, jak i Państwa klientów. 

Najwrażliwsze dane tj. dane kart płatniczych, przechowywanie środków i przetwarzanie płatności realizuje i zabezpiecza dla Instapay zewnętrzny, doświadczony provider płatności - PayU. 

PayU to globalny provider płatności operujący w 14 krajach na całym świecie, znajdujący się pod nadzorem KNF i spełniający światowe standardy płatności cyfrowych z certyfikatem PCI DSS. 

Instapay system ułatwia zarządzanie płatnościami i wdrażanie nowych, cyfrowych metod płatniczych w MŚP, również jeśli te wykonują standardowe usługi np. księgowe bądź zajęć sportowych. Nie przechowujemy danych kart płatniczych ani środków pieniężnych na naszych kontach czy serwerach. 

Czemu mam skorzystać z Instapay zamiast zbudować własny system?

Przede wszystkim nasza platforma, pomaga oszczędzić czas i pieniądze, potrzebne na stworzenie i wdrożenie takiego systemu od zera. Nad stworzeniem jej na pełen etat pracują specjaliści, którzy dbają o bezpieczeństwo, sprawne działanie i stały rozwój systemu. 

Stworzenie podobnego produktu to czas poświęcony na szukanie wykonawcy, specyfikację produktową i rzetelne wykonanie. Koszt podstawowego systemu u zewnętrznego wykonawcy to dziesiątki tysięcy złotych, a i tak nie posiadają Państwo pewności, że otrzymają Państwo produkt spełniający Państwa oczekiwania oraz nie rozwijany dalej bez ponoszenia dodatkowych nakładów. 

W Instapay otrzymują Państwo 3 miesiące darmowego testu, po którym mogą zdecydują czy nasz system spełnia Państwa oczekiwania.

Jak szybko mogę zacząć korzystać z Instapay?

Założenie konta zajmuje zaledwie kilka minut, a wstępna konfiguracja to około 15 minut, w czasie której stworzą Państwo pierwsze plany płatności, grupy i zaproszą pierwszych klientów. Następnie, by pobierać płatności muszą Państwo założyć i zweryfikować konto u providera - PayU, dbającego o stabilny przepływ środków oraz zapewniającego bezpieczeństwo transakcji.

Oczywiście, na każdym etapie rejestracji i weryfikacji nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji i pomogą w przejściu całego etapu.

Dlaczego muszę tworzyć konto firmowe PayU?

Przede wszystkim ze względów związanych z systemem prawnym oraz spełnić regulację narzucone przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i by zapewnić sobie i swoim klientom maksymalne bezpieczeństwo transakcji i zgodności z regulacjami prawnymi. PayU to globalny, provider płatności, który gwarantuje Państwu bezpieczeństwo środków, transakcji i kart płatniczych.

Dzięki PayU uzytkownicy Instapay zyskują pewność, że wszystkie realizowane za naszym pośrednictwem transakcję odbywają się w sposób bezpieczny i spełniający międzynarodowe standardy transakcji finansowych.

Instapay nie posiada dostępu do Państwa środków ani do danych kart płatniczych Państwa klientów, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Co się stanie z dodanymi klientami, kiedy skasuje ich plan płatności?

Klienci dalej pozostają w bazie, jednak ich karta płatnicza nie będzie obciążona płatnością do momentu dołączenia ich do nowego planu. Klient w niektórych przypadkach będzie ponownie musiał zaakceptować zmianę planu płatności ze względu na indywidualne zabezpieczenia jego karty płatniczej, dlatego warto zawsze poinformować go o zmianach. 

W jaki sposób wypłacam pieniądze i ile to trwa?

Wystarczy kliknąć zielony przycisk “Wypłać środki” w prawym górnym rogu Panelu Głównego Instapay i środki zostaną wypłacone na wskazane w PayU konto. 

Mogą Państwo też zalogować się do Panelu PayU i z niego wypłacić środki na wybrane konto lub zmienić numer konta do wypłaty.

Wypłata znajduje się na koncie w większości wypadków tego samego dnia, lecz może potrwać do 24h.

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie

Wszystkie pytania na które nie znalazłeś odpowiedzi możesz wysłać na adres e-mail kontakt@instapay.pl lub poprzez formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
NAPISZ DO NAS!

Chcesz założyć konto?

Podaj dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą w celu założenia i konfiguracji konta lub odpowiemy na Twoje pytania.

Instapay Logo Icon

Nie lubisz podawać danych w formularzach?

Skontaktuj się z nami w godzinach
8:00-17:00 pod numerem:

+48 607 048 835

lub napisz wiadomość o dowolnej porze na:

kontakt@instapay.pl
Instapay Logo

© 2020 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

Facebook icon

© 2020 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

icon
icon
icon
icon

POPW.01.01.02-06-0001/20 "Wdrożenie na rynek innowacyjnego systemu płatniczego Cashless Solutions - systemu ułatwiającego pobieranie i automatyzację płatności cyklicznych dedykowany MŚP, dostępnego w aplikacji webowej'.