Dla wielu firm nowy klient oznacza nowe możliwości. Zdarza się jednak, że niezweryfikowany kontrahent to źródło kłopotów i zatorów płatniczych. Trafiłeś kiedyś na nieuczciwego klienta, a jego niewypłacalność przysporzyła Twojej firmie problemów z płynnością finansową? Możesz się przed tym ustrzec, jeśli zwrócisz uwagę na pewne zachowania, zanim przystąpisz z nim do współpracy. Warto również sprawdzić potencjalnego kontrahenta w rejestrach, dzięki czemu oszczędzisz sobie przyszłych problemów.
Ostatnie lata to dla przedsiębiorców kolejne wyzwania związane najpierw z kryzysem zdrowotnym i ekonomicznym, a obecnie również z kryzysem wojennym. Dla firm to przede wszystkim przerwany łańcuch dostaw, problem z odpływem pracowników, utrata rynków zbytu, inflacja i rosnące koszty. Co zrobić kiedy klienci przestają kupować lub płacić na czas, a obroty spadają? Jak zabezpieczyć swoją firmę przed skutkami kryzysu gospodarczego?
Od 1 stycznia 2022 r. przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z systemu do faktur KSeF. Jak na razie wystawianie faktur ustrukturyzowanych jest dobrowolne. Warto jednak już teraz wiedzieć, jak działa Krajowy System e-Faktur i czy Twoja firma jest na niego gotowa, ponieważ wkrótce korzystanie z KSeF stanie się obowiązkowe.
Faktura pro forma jest dokumentem często spotykanym w obrocie gospodarczym. Mimo że łudząco przypomina fakturę VAT, nie jest dokumentem księgowym. Ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi podstawy opodatkowania. Warto jednak znać podstawy i to, kiedy wykorzystywać fakturę pro forma. Czym jest faktura pro forma i czym różni się od faktury VAT?
Otrzymywanie zapłaty na czas ma ogromne znaczenie dla utrzymania płynności finansowej firmy. Gdy faktura jest przeterminowana z każdym dniem rośnie prawdopodobieństwo, że nigdy nie otrzymasz za nią zapłaty. By do tego nie dopuścić, zadbaj o finanse dzięki odpowiedniej strategii pobierania należności od klientów. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się jak zbudować skuteczną strategię pobierania należności, uniknąć niezapłaconych faktur i usprawnić swój proces windykacji.
Firmy często wystawiają dziesiątki, setki, a nawet tysiące faktur miesięcznie. Przy takiej ilości łatwo o opóźnione płatności. Nadążanie za nieterminowymi klientami stanowi wyzwanie. Utrudnieniem mogą być narzędzia, które nie nadają się do skutecznego monitorowania płatności. Zwykłe oprogramowanie do fakturowania i inne programy księgowe często nie umożliwiają przedsiębiorcom automatycznego zarządzania finansami. Dlaczego?
Automatyzacja to jeden z najprostszych sposobów na usprawnienie procesu odzyskiwania należności. To przede wszystkim oszczędność czasu dla Ciebie i Twoich pracowników. Twój zespół nie musi się już martwić powtarzalnymi zadaniami i gromadzeniem danych. Dowiedz się więcej o korzyściach płynących z automatyzacji i jak szybko wdrożyć je w Twojej firmie.
Nieterminowe płatności od klientów to problem aż 80% polskich firm. Jednym z najprostszych sposobów na przeciwdziałanie spóźnialskim klientom, jest wysyłanie powiadomień e-mail. Często klienci starają się znaleźć wymówkę, aby uniknąć lub przeciągnąć termin płatności. Zazwyczaj próbują wymigać się na jeden z czterech sposobów. Jak reagować na takie wiadomości, zachowując przy tym dbałość o relacje?
Bez specjalistycznej wiedzy proces windykacji w Twojej firmie może być nieefektywny. Wiele firm zmaga się z niedoborem personelu, co w konsekwencji prowadzi do błędów i odkładania zadań na później. Pracownikom brakuje czasu na weryfikację klientów, a firmy często zapominają o odpowiedniej komunikacji. Z naszego doświadczenia wynika, że istnieje 5 typowych błędów, które firmy popełniają w swojej strategii windykacyjnej. Sprawdź czy Tobie też się zdarzają i jak możesz ich uniknąć.
Twoja firma się rozwija? To świetna wiadomość. Dla Twojego biznesu oznacza jednak nowe wyzwania. Rosnąca liczba klientów i faktur może przytłoczyć dział finansowy lub Ciebie (jeśli sam zajmujesz się rozliczeniami). Na szczęście nowi klienci nie muszą prowadzić do przeciążenia pracą w finansach. Dzięki odpowiednim narzędziom, które pomogą Ci na nowym etapie działalności, możesz rozwijać firmę, nie martwiąc się o zarządzanie finansami. Jakie są korzyści z zastosowania automatyzacji dla szybko rozwijającej się firmy? Czytaj, aby się dowiedzieć!
Budowanie relacji biznesowych jest kluczowe dla Twojej firmy. Poprawa i utrzymanie ich jakości wymaga wysiłku, czasu i uwagi. Szybko jednak dostrzeżesz, że zadbanie o ten aspekt, przynosi wiele korzyści. W tym celu warto wykorzystać nowoczesne narzędzia do automatyzacji. Ich funkcjonalność pomaga klientom zaoszczędzić czas, zapewnia wygodę, umożliwia budowanie spersonalizowanej komunikacji i daje im poczucie bezpieczeństwa.
Twój zespół finansowy każdego dnia mierzy się z różnymi wyzwaniami. Ręczne wykonywanie zadań związanych z płatnościami jest czasochłonne i podatne na błędy. Często wiąże się też z niską produktywnością oraz niezadowoleniem pracowników. Zespoły finansowe muszą zmagać się z nieterminowymi klientami, a brak skutecznych narzędzi do windykacji nie ułatwia im zadania. Oto problemy, przed którymi stoi wiele zespołów finansowych oraz powody, dla których automatyzacja może pomóc je rozwiązać.
Specjaliści ds. finansów i księgowości na różne sposoby próbują przekonać klientów do dokonywania terminowych płatności. Jednym z nich jest oferowanie zniżek za wcześniejszą płatność. Ma to zachęcić klientów do opłacania faktur jeszcze przed terminem. Druga to opracowanie spójnej i regularnej komunikacji o płatnościach, która nakierowana jest na uzyskiwanie zapłaty na czas. Dzięki niej, bez zbędnych kosztów, poprawisz sytuację finansową Twojej firmy. Jak je wdrożyć i czy warto?
Wiele godzin spędzonych na żmudnych i powtarzalnych zadaniach sprawia, że pracownicy działu finansów są zmęczeni i zestresowani. Zamiast pracować produktywnie, często wykonują nieefektywne i niesatysfakcjonujące zadania. A to zła wiadomość dla pracodawcy. Zobacz, co najbardziej frustruje pracowników działu finansów i co możesz zrobić żeby im pomóc.
Płynność finansowa to jeden z kluczowych wskaźników biznesowych. Niestety, według Business Insider aż 82% firm upada ze względu na problemy z płynnością finansową lub niewłaściwym zarządzaniem finansami. Jakich narzędzi użyć, by ułatwić sobie zarządzanie firmowymi finansami i uniknąć problemów?
Są błędy, które mają negatywny wpływ na płynność finansową, powodują frustrację i sprawiają, że firma rozwija się wolniej. Na pozór czasem wydają się błahe, przez co są lekceważone, bo przecież: tak jest od dawna i jakoś jest. Niestety, w konkurencyjnych czasach „jakoś”, a nie „jakość” może nie wystarczyć.
Zastanawiasz się, czy Twoja firma w ogóle potrzebuje cokolwiek automatyzować i czy to się opłaca? Jakie są korzyści z automatyzacji i czy w ogóle dla Twojej firmy jakieś są? Samo to, że o tym myślisz znaczy, że jest coś na rzeczy. Przeczytaj dalszą część artykuły i sprawdź, czy automatyzacja jest dla Ciebie.
CRM (customer relationship management) to oprogramowanie, które pomaga zarządzać kontaktami i zależnościami oraz płatnościami z klientami. Jest wiele rodzajów CRM-ów, wyspecjalizowanych w różnych obszarach. Ich wspólnym mianownikiem jest natomiast to, że mają pomóc usprawniać procesy w firmach.
Zastanawiasz się, dlaczego czasem Twoi klienci nie regulują płatności w terminie, pomimo tego, że wykonujesz swoją pracę najlepiej, jak to możliwe i dostarczasz im usługi wysokiej jakości? Przyczyną nie zawsze jest brak środków na koncie. Czasem dzieję się tak po prostu dlatego, że im na to pozwalasz. Innym razem powody są zupełnie inne, czasem bardziej złożone. Jakie są najczęstsze powody spóźniania się z płatnościami?
Praktycznie każdy przedsiębiorca zetknął się z opóźnieniami w płatnościach. Bez względu na to, czy świadczy usługi konsumentom indywidualnym czy współpracuje z firmami na zasadzie B2B - zawsze zdarzają się klienci, którzy nie płacą w terminie. Jak zatory płatnicze wpływają na prowadzenie biznesu?
Płynność finansowa - teoretycznie każdy przedsiębiorca wie, czym jest - jednak cały czas niewielu umie o nią zadbać. Jeśli Twoja firma nie ma z nią problemów, nawet sporadycznych, zaliczasz się do grona biznesowych szczęściarzy. Płynność to jeden z kluczowych aspektów, na który przedsiębiorcy powinni zwracać uwagę.
Wiele firm nawet nie zdaje sobie sprawy, że posiada w swojej ofercie usługi cykliczne (lub tak ich nie nazywa), bądź takie, które mogą być realizowane w modelu abonamentowym z cyklicznymi opłatami. Czym są takie płatności i czy możesz je wdrożyć także w swojej firmie oraz jakie niesie to ze sobą korzyści?
Chcesz założyć konto?
Chcesz założyć konto lub masz dodatkowe pytania? Zostaw dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą!
Nie lubisz podawać danych w formularzach?
Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami bezpośrednio.
Napisz wiadomość na adres:
© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,
KRS:0000792621; NIP: 7162826863
© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,
KRS:0000792621; NIP: 7162826863
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.
Wartość projektu: 1 125 000 zł
Dofinansowanie: 905 000 zł
Cel Projektu: Stworzenie systemu automatyzującego prace administracyjne związanych z rozliczaniem płatności.
Okres realizacji: 2021 r. - 2023 r.
Efektem realizacji projektu jest platforma do zarządzania i automatyzacji należności oraz płatności.