Najczęściej zadawane pytania

section three
Czym jest Instapay?

Instapay to oprogramowanie CRM dostępne z poziomu przeglądarki, które ułatwia pobieranie płatności jednorazowych, usprawnia automatyzację procesów pobierania płatności cyklicznych i pomaga zarządzać firmowymi finansami. Wszystko po to, by zlikwidować problem opóźnień w płatnościach.

Dzięki Instapay, firmy otrzymują swoje pieniądze zawsze w terminie, a nasz system dodatkowo pomaga analizować kondycję finansową i planować rozwój działalności. Z Instapay przedsiębiorstwa zyskują spokój i przestają martwić się o pieniądze, które należą się za dobrze wykonaną pracę.

Czy to bezpieczne?

Tak, korzystanie z Instapay jest bezpieczne zarówno dla Państwa, jak i Państwa klientów. 

Najwrażliwsze dane tj. dane kart płatniczych, przechowywanie środków i przetwarzanie płatności realizuje i zabezpiecza dla Instapay zewnętrzny, doświadczony provider płatności - PayU. 

PayU to globalny provider płatności operujący w 14 krajach na całym świecie, znajdujący się pod nadzorem KNF i spełniający światowe standardy płatności cyfrowych z certyfikatem PCI DSS. 

Instapay system ułatwia zarządzanie płatnościami i wdrażanie nowych, cyfrowych metod płatniczych w MŚP, również jeśli te wykonują standardowe usługi np. księgowe bądź zajęć sportowych. Nie przechowujemy danych kart płatniczych ani środków pieniężnych na naszych kontach czy serwerach. 

Czemu mam skorzystać z Instapay zamiast zbudować własny system?

Przede wszystkim nasza platforma, pomaga oszczędzić czas i pieniądze, potrzebne na stworzenie i wdrożenie takiego systemu od zera. Nad stworzeniem jej na pełen etat pracują specjaliści, którzy dbają o bezpieczeństwo, sprawne działanie i stały rozwój systemu. 

Stworzenie podobnego produktu to czas poświęcony na szukanie wykonawcy, specyfikację produktową i rzetelne wykonanie. Koszt podstawowego systemu u zewnętrznego wykonawcy to dziesiątki tysięcy złotych, a i tak nie posiadają Państwo pewności, że otrzymają Państwo produkt spełniający Państwa oczekiwania oraz nie rozwijany dalej bez ponoszenia dodatkowych nakładów. 

Jak szybko mogę zacząć korzystać z Instapay?

Założenie konta zajmuje zaledwie kilka minut, a wstępna konfiguracja to około 15 minut, w czasie której stworzą Państwo pierwsze plany płatności, grupy i zaproszą pierwszych klientów. Następnie, by pobierać płatności muszą Państwo założyć i zweryfikować konto u providera - PayU, dbającego o stabilny przepływ środków oraz zapewniającego bezpieczeństwo transakcji.

Oczywiście, na każdym etapie rejestracji i weryfikacji nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji i pomogą w przejściu całego etapu.

Dlaczego muszę tworzyć konto firmowe PayU?

Przede wszystkim ze względów związanych z systemem prawnym oraz spełnić regulację narzucone przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i by zapewnić sobie i swoim klientom maksymalne bezpieczeństwo transakcji i zgodności z regulacjami prawnymi. PayU to globalny, provider płatności, który gwarantuje Państwu bezpieczeństwo środków, transakcji i kart płatniczych.

Dzięki PayU uzytkownicy Instapay zyskują pewność, że wszystkie realizowane za naszym pośrednictwem transakcję odbywają się w sposób bezpieczny i spełniający międzynarodowe standardy transakcji finansowych.

Instapay nie posiada dostępu do Państwa środków ani do danych kart płatniczych Państwa klientów, co dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa.

Co się stanie z dodanymi klientami, kiedy skasuje ich plan płatności?

Klienci dalej pozostają w bazie, jednak ich karta płatnicza nie będzie obciążona płatnością do momentu dołączenia ich do nowego planu. Klient w niektórych przypadkach będzie ponownie musiał zaakceptować zmianę planu płatności ze względu na indywidualne zabezpieczenia jego karty płatniczej, dlatego warto zawsze poinformować go o zmianach. 

W jaki sposób wypłacam pieniądze i ile to trwa?

Wystarczy kliknąć zielony przycisk “Wypłać środki” w prawym górnym rogu Panelu Głównego Instapay i środki zostaną wypłacone na wskazane w PayU konto. 

Mogą Państwo też zalogować się do Panelu PayU i z niego wypłacić środki na wybrane konto lub zmienić numer konta do wypłaty.

Wypłata znajduje się na koncie w większości wypadków tego samego dnia, lecz może potrwać do 24h.

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie

Wszystkie pytania na które nie znalazłeś odpowiedzi możesz wysłać na adres e-mail kontakt@instapay.pl lub poprzez formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe.

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?
NAPISZ DO NAS!

Chcesz założyć konto?

Chcesz założyć konto lub masz dodatkowe pytania? Zostaw dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą!

  • Chcę założyć konto dla firmy
  • Chcę założyć konto dla płatnika
  • Mam pytanie dot. współpracy biznesowej
  • Mam pytanie dot. mojej płatności dla usługodawcy
  • Reklamacja i zwroty
  • Inne
Instapay Logo Icon

Nie lubisz podawać danych w formularzach?

Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Napisz wiadomość na adres:

kontakt@instapay.pl
Instapay Logo

© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

Facebook iconlinkedin icon

© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

icon

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.

Wartość projektu: 1 125 000 zł

Dofinansowanie: 905 000 zł

Cel Projektu: Stworzenie systemu automatyzującego prace administracyjne związanych z rozliczaniem płatności.

Okres realizacji: 2021 r. - 2023 r.

Efektem realizacji projektu jest platforma do zarządzania i automatyzacji należności oraz płatności.