Twój biznes szybko się rozwija? Odkryj 5 korzyści z przejścia na automatyzację

Twoja firma się rozwija? To świetna wiadomość. Dla Twojego biznesu oznacza jednak nowe wyzwania. Rosnąca liczba klientów i faktur może przytłoczyć dział finansowy lub Ciebie (jeśli sam zajmujesz się rozliczeniami).

Na szczęście nowi klienci nie muszą prowadzić do przeciążenia pracą w finansach. Dzięki odpowiednim narzędziom, które pomogą Ci na nowym etapie działalności, możesz rozwijać firmę, nie martwiąc się o zarządzanie finansami. 

W tym właśnie może pomóc automatyzacja np. procesu płatności. Automatyzując, możesz zarządzać większą ilością klientów, nie narażając się np. na błędy, obniżenie jakości usług czy zwolnienie tempa rozwoju. 

Jakie są korzyści z zastosowania automatyzacji dla szybko rozwijającej się firmy? Czytaj dalej, aby się dowiedzieć! 

Lepsza komunikacja z klientami

Korzystanie z oprogramowania do obsługi należności ułatwi życie Twoim klientom. Jeśli Twoje procesy są przejrzyste i zautomatyzowane, klienci otrzymują potrzebne im informacje dokładnie wtedy, gdy ich potrzebują. 

Narzędzie do zarządzania płatnościami w połączeniu z systemem do fakturowania umożliwi Ci regularne i skuteczne powiadamianie o należnościach. Pomaga to np. uniknąć Twoim klientom płatności za odsetki. Daje im również pewność, że ​​ich zobowiązania będą traktowane priorytetowo. Dzięki temu chętniej zapłacą na czas, co może znacznie poprawić sytuację finansową w Twojej firmie.

Nowoczesne oprogramowanie zapewnia równowagę między personalizacją a automatyzacją. Dzięki Instapay możesz dostosowywać i personalizować wiadomości e-mail na wielu płaszczyznach, wysyłać je do klienta automatycznie lub ręcznie, i korzystać z naszych skutecznych szablonów. 

Skuteczne przypomnienia o płatnościach

Dzięki oprogramowaniu do automatyzacji należności możesz tworzyć całe sekwencje powiadomień. Wysyłane w odpowiednim czasie, w zależności od opóźnienia, mogą skutecznie poprawić terminowość Twoich klientów. Możesz pójść nawet dalej i wysyłać różne e-maile do różnych grup klientów, co ma ogromny wpływ na efektywność powiadomień.

Większa personalizacja daje większe szanse na otrzymanie zapłaty, a także zapewnia lepszą obsługę. Klienci są skłonni uregulować należności wobec Twojej firmy dużo szybciej, jeśli sprawisz, że będzie to dla nich priorytet. Automatyzacja pomaga zapewnić profesjonalne podejście do klienta i nadać osobisty charakter każdej transakcji. To klucz do udanych relacji, a w efekcie do poprawy płynności finansowej Twojej firmy.

Dokładne dane

Ręczne obliczenia są czasochłonne i podatne na błędy. Nie jest to rodzaj operacji, które chciałbyś wykonywać w pośpiechu. Usprawnisz ten proces, dzięki oprogramowaniu do automatyzacji należności, które wszystkie przydatne dane zbiera w jednym miejscu. Jest szybsze i dokładniejsze, ponieważ zmniejsza ryzyko błędu ludzkiego związanego z przetwarzaniem danych w arkuszach kalkulacyjnych. W taki sposób otrzymujesz lepsze raporty, które prowadzą do lepszych decyzji. 

Korzystanie ze zautomatyzowanego rozwiązania to mniej marnowanego czasu na ręczne procesy i większa dokładność danych. Dzięki temu zyskujesz czas na planowanie, rozwój i strategię. To idealna kombinacja dla szybko rozwijających się firm!

Zapobieganie i działanie w jednej aplikacji

Niezapłacone faktury to często ryzyko powstania “długu nieściągalnego”. Chociaż jest to koszt operacyjny, który należy wziąć pod uwagę, trzeba ograniczyć go do minimum.

Oprogramowanie do automatyzacji rozrachunków z odbiorcami ma na celu zapobieganie powstawaniu nieściągalnych długów. Pomaga Ci śledzić zaległe faktury niezależnie od tego, ile ich jest. Uwalnia Twój czas, dzięki czemu możesz skupić swoją energię na działania, które wymagają większej uwagi. 

Jeśli korzystasz z Instapay, możesz kliknąć w listę niezapłaconych faktur, aby mieć pełną historię każdej płatności i działań na nich wykonanych, uzyskać dane klienta i np. do niego zadzwonić.

Automatyzacja należności to więcej czasu na strategię

Nowoczesne narzędzia do zarządzania płatnościami pomagają zautomatyzować najbardziej powtarzalne (i czasochłonne) zadania. Uwalniają czas na czynności, które mają wpływ na rozwój Twojej firmy:

 • Doskonalenie produktów lub usług, 

 • Optymalizacja procesów wewnętrznych,

 • Wdrażanie nowych członków zespołu, 

 • Planowanie działań strategicznych.  

Zamiast śledzić faktury, wysyłać ręczne przypomnienia o płatnościach, możesz skupić się na tym, co naprawdę ważne: na długoterminowej strategii.

Powtarzające się zadania można i należy zautomatyzować, aby uwolnić czas własny lub zespołów finansowych. Jeśli dzięki automatyzacji w Twoim dziale coś można zrobić wydajniej, to zyskuje na tym cała firma. Codzienne żmudne wykonywanie powtarzalnych zadań? Nie! Skupienie się na strategii? Tak! 

Podsumowanie

Automatyzacja oznacza usprawnienie działania firmy w powtarzalnych czynnościach, dzięki czemu możesz skupić się na strategii i zadbać o finanse.

 • Rozwój firmy to nowe wyzwania dla Ciebie i Twoich pracowników. Należności odgrywają dużą rolę w zapewnieniu płynności finansowej. 

 • Oprogramowanie do automatyzacji procesu płatności pomaga w relacjach z klientami. Automatyczne powiadomienia o płatnościach, a także oferowanie różnych opcji płatności to dwa sposoby na poprawę komunikacji.

 • Jeśli proces płatności jest dla Twoich klientów możliwie bezproblemowy, możesz skrócić czas oczekiwania na otrzymanie należności. 

 • Automatyzacja to większa produktywność, ponieważ Twój zespół spędza mniej czasu na powtarzalnych zadaniach. 

Instapay to aplikacja, która pomaga zautomatyzować najbardziej powtarzalne zadania i zoptymalizować proces zarządzania płatnościami. Pomagamy właścicielom szybko rozwijających się firm skupić się na osiąganiu długoterminowych celów i być bardziej wydajnymi na co dzień.

Zarejestruj się i wypróbuj Instapay przez 14 dni zupełnie za darmo lub umów się na bezpłatną konsultację z naszym ekspertem.

Spodobał Ci się ten artykuł?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
NAPISZ DO NAS!

Chcesz założyć konto?

Chcesz założyć konto lub masz dodatkowe pytania? Zostaw dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą!

 • Chcę założyć konto dla firmy
 • Chcę założyć konto dla płatnika
 • Mam pytanie dot. współpracy biznesowej
 • Mam pytanie dot. mojej płatności dla usługodawcy
 • Reklamacja i zwroty
 • Inne
Instapay Logo Icon

Nie lubisz podawać danych w formularzach?

Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Napisz wiadomość na adres:

kontakt@instapay.pl
Instapay Logo

© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

Facebook iconlinkedin icon

© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

icon

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.

Wartość projektu: 1 125 000 zł

Dofinansowanie: 905 000 zł

Cel Projektu: Stworzenie systemu automatyzującego prace administracyjne związanych z rozliczaniem płatności.

Okres realizacji: 2021 r. - 2023 r.

Efektem realizacji projektu jest platforma do zarządzania i automatyzacji należności oraz płatności.