Czym są płatności cykliczne i czy sprawdzą się w Twojej firmie? 

Płatności cykliczne to rodzaj płatności dokonywany w regularnych odstępach czasu, np. co tydzień, co miesiąc, kwartał czy co roku. Zwane są też płatnościami rekurencyjnymi, subskrypcyjnymi lub abonamentowymi.

Płatności te kojarzą się głównie z usługami lub produktami dostępnymi w modelu tzw. subskrypcyjnym, takimi jak: Netflix czy Spotify. Najczęściej cały proces polega na dodaniu karty płatniczej w systemie, wyrażeniu zgody na pobieranie płatności i w taki sposób otrzymujemy dostęp do treści, a środki pobierane są automatycznie z karty w odpowiednim terminie. To gwarantuje firmom terminowe wpłaty i stabilne, łatwo policzalne zyski, co przekłada się na szybszy rozwój.

Płatności cyklicznych jest więcej, niż może się wydawać! 

Oczywiście, nie tylko Netflix czy Spotify pobierają płatności cykliczne. Abonament za telefon, telewizję czy internet to także płatności cykliczne, lecz jedynie czubek góry lodowej. Cyklicznie płacimy już za siłownie czy cateringi dietetyczne. 

Czy w innych, bardziej tradycyjnych modelach biznesowych też możemy spotkać opłaty cykliczne? 

Jeśli prowadzisz np. szkołę językową czy sportową w której uczniowie płacą co miesięczne składki - również pobierasz opłaty cykliczne. Podobnie jest w przypadku biur księgowych, które co miesiąc pobierają opłatę od swoich klientów, a także: ubezpieczenie, opłaty administracyjne czy nawet przedszkola lub żłobki i nie tylko. Wiele firm pobiera płatności cykliczne i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Może jest tak również w Twoim przypadku? 

Nawet jeśli aktualnie nie prowadzisz sprzedaży lub nie dostarczasz usług w modelu subskrypcji - możesz wprowadzić dodatkową usługę lub model, która uzupełni Twoją ofertę i pomoże zyskać nowych klientów lub lepiej odpowie na potrzeby obecnych konsumentów. Subskrypcje mają dużo plusów. 

Jakie są zalety płatności cyklicznych i ich automatyzacji? 

Bezpieczeństwo - dostarczyciele płatności automatycznych podlegają nadzorowi KNF i muszą musza spełniać restrykcyjne wymagania, jak np. zgodność z PCI DSS. Co jest gwarancją bezpieczeństwa danych kart płatniczych i Twoich finansów. 

Terminowe wpłaty - dzięki automatyzacji płatności, należności wpływają terminowo na konto, a klienci nie muszą o nich pamiętać. Wszyscy zyskują. 

Kontrola nad terminem wpłaty - to Ty decydujesz, którego dnia miesiąca pobierasz płatność i nie jesteś zdany na to, czy Twój klient pamięta o płatności. Statystki mówią, że nawet 60% płatności przychodzi po preferowanym czasie. Ty wiesz, kiedy najbardziej potrzebujesz pieniędzy, by uregulować swoje należności.

Oszczędność czasu  - nie musisz tracić czasu na windykowanie należności i przypomnieniach. Przestaniesz analizować należności na koncie bankowym, excelu i wpłatach tradycyjnych. Automatyczne płatności pomogą oszczędzić czas i nerwy.

Wygoda dla klientów - Twoi klienci nie musza już pamiętać o płatnościach. Wszystko zostanie uregulowane terminowo i bezpiecznie. Bez potrzeby dokonywania przelewów czy przynoszenia gotówki lub opóźnień w płatnościach. 

Automatyczne płatności cykliczne wdrożysz szybko i odzyskasz kontrolę nad należnościami! 

Wdrożenie takich płatności nie jest zbyt skomplikowane, jeśli wiesz gdzie szukać. Wiesz już, ile niosą ze sobą korzyści i jesteś też w odpowiednim miejscu by rozpocząć lub usprawnić pobieranie opłat za usługi cykliczne, ponieważ w Instapay pomagamy na każdym etapie wdrożenia i ułatwiamy zarządzanie należnościami cyklicznymi w firmie. Z chęcią porozmawiamy o możliwościach Twojego przedsiębiorstwa i pomożemy Ci wdrożyć i zarządzać płatnościami. 
Dariusz Lipa
15 stycznia, 2021
Spodobał Ci się ten artykuł?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
NAPISZ DO NAS!

Chcesz założyć konto?

Chcesz założyć konto lub masz dodatkowe pytania? Zostaw dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą!

  • Chcę założyć konto dla firmy
  • Chcę założyć konto dla płatnika
  • Mam pytanie dot. współpracy biznesowej
  • Mam pytanie dot. mojej płatności dla usługodawcy
  • Reklamacja i zwroty
  • Inne
Instapay Logo Icon

Nie lubisz podawać danych w formularzach?

Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Napisz wiadomość na adres:

kontakt@instapay.pl
Instapay Logo

© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

Facebook iconlinkedin icon

© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

icon

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.

Wartość projektu: 1 125 000 zł

Dofinansowanie: 905 000 zł

Cel Projektu: Stworzenie systemu automatyzującego prace administracyjne związanych z rozliczaniem płatności.

Okres realizacji: 2021 r. - 2023 r.

Efektem realizacji projektu jest platforma do zarządzania i automatyzacji należności oraz płatności.