Co frustruje pracowników z działu finansów?

Wiele godzin spędzonych na żmudnych i powtarzalnych zadaniach sprawia, że pracownicy działu finansów są zmęczeni i zestresowani. Zamiast pracować produktywnie, często wykonują nieefektywne i niesatysfakcjonujące zadania. Brak nowoczesnych narzędzi potęguje to uczucie. Wykorzystywanie przestarzałych technologii źle wpływa na zadowolenie z pracy. A to zła wiadomość dla pracodawcy. Dobry pracownik to zadowolony pracownik. A liczne niedogodności mogą przyczynić się do odejścia z pracy. 

Pracownicy, którzy doskonale znają firmę i jej działania, to ogromna wartość. Oni realnie tworzą siłę napędową organizacji. Odejście pracownika to strata dla pracodawcy, który musi zmierzyć się z kosztownym wdrożeniem nowego podwładnego. A to często zajmuje wiele tygodni. Nigdy nie będzie też pewności, że nowy personel będzie pracował równie efektywnie. Dlatego tak ważne jest zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków i narzędzi, aby wykonywana praca była dla nich bardziej satysfakcjonująca.

Zobacz, co najbardziej frustruje pracowników działu finansów i co możesz zrobić żeby im pomóc.    

 • Ręczna i powtarzalna praca nie satysfakcjonuje pracowników

Według badań, specjaliści od finansów twierdzą, że spędzają 55 godzin każdego miesiąca, wykonując w kółko identyczne zadania (Beyond the Balance Sheet 2021). Głównie z powodu wykorzystania nieefektywnych narzędzi i braku zautomatyzowanych rozwiązań. Oznacza to, że nie mogą koncentrować się na priorytetach, takich jak długoterminowe planowanie strategiczne czy rozwój firmy.

Samo zamknięcie na koniec miesiąca zajmuje średnio 40,2 godziny każdego miesiąca. Prawie 1 na 10 specjalistów finansowych twierdzi, że proces ten zajmuje mu ponad 100 godzin! Nic dziwnego, że 94% managerów uznało zwiększenie wydajności w dziale finansowym za priorytet w następnym roku.

Jak im pomóc?

Pracownicy chcą wykonywać pracę, która pozwoli im się rozwijać i daje im satysfakcję. Żmudne i nudne wpisywanie danych do tabel nie daje im pola do popisu. Można w bardziej produktywny sposób wykorzystać czas pracownika. Jego wiedza i umiejętności mogą posłużyć w celach rozwojowych. Powiadamianie klientów o należnościach, sprawdzanie statusów płatności i analizę danych zostaw odpowiednim narzędziom (Instapay nada się do tego idealnie). One wykonają te zadania bez angażowania pracownika. Skorzysta na tym nie tylko Twój podwładny, ale również Twoja firma. 

 • Niepewność pracowników co do dokładności ich wyliczeń

49% pracowników twierdzi, że nie byliby w stanie w mgnieniu oka zgłosić wyliczeń z miesiąca na miesiąc. Nawet gdy księgi są zamknięte, 36% specjalistów finansowych nie jest „do końca przekonanych” czy liczby na koniec miesiąca są w 100% dokładne.

Brak automatyzacji = kosztowne ryzyko błędu ludzkiego

Jednym z powodów może być zbyt szybki proces przetwarzania wydatków i wynikający z tego brak wglądu w dane w czasie rzeczywistym. Prawie jedna czwarta raportów jest odsyłana do pracowników w celu usunięcia błędów.

Dzięki nowoczesnym narzędziom do automatyzacji systemu płatności (np. Instapay) można uniknąć ryzyka błędu ludzkiego, który często może wygenerować ogromne straty finansowe.

 • Brak odpowiednich narzędzi automatyzujących pracę

Specjaliści ds. finansów wiedzą, co pomogłoby im w bardziej efektywnym wykonywaniu ich pracy. Zespoły finansowe poszukują nowoczesnych technologii do automatyzacji procesów i lepszego wsparcia pracowników. 90% szuka pomocy w oprogramowaniu, które pomoże zmniejszyć uciążliwość procesów finansowych. A 86% chce zautomatyzować istniejące procesy zarządzania, aby uzyskać lepszą kontrolę nad wszystkimi wydatkami. (Beyond the Balance Sheet: The Top Challenges Facing Finance Teams 2021)

W Instapay pomagamy pracownikom finansowym i managerom ograniczyć nudną i powtarzalną pracę. Nasze oprogramowanie wykona “czarną robotę”, dzięki czemu specjaliści będą mogli skupić się na bardziej kreatywnych zadaniach. W Instapay: 

 • ograniczysz pracę manualną Twoich pracowników przy powtarzalnych procesach, tj. łączenie płatności z fakturami i powiadamianie o zaległościach,

 • zyskasz przejrzyste dane w czasie rzeczywistym, bez nieczytelnych tabelek w excelu,

 • wesprzesz swój zespół finansowy, dając mu narzędzie, którego potrzebuje by lepiej wykonywać swoją pracę.

Przekonaj się. Umów darmową, niezobowiązującą prezentację Instapay z naszym konsultantem lub zarejestruj się i przekonaj się sam o skuteczności Instapay.

Spodobał Ci się ten artykuł?
Chcesz dowiedzieć się więcej?
NAPISZ DO NAS!

Chcesz założyć konto?

Chcesz założyć konto lub masz dodatkowe pytania? Zostaw dane kontaktowe, a my skontaktujemy się z Tobą!

 • Chcę założyć konto dla firmy
 • Chcę założyć konto dla płatnika
 • Mam pytanie dot. współpracy biznesowej
 • Mam pytanie dot. mojej płatności dla usługodawcy
 • Reklamacja i zwroty
 • Inne
Instapay Logo Icon

Nie lubisz podawać danych w formularzach?

Nie ma problemu! Skontaktuj się z nami bezpośrednio.

Napisz wiadomość na adres:

kontakt@instapay.pl
Instapay Logo

© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

Facebook iconlinkedin icon

© 2022 Cashless Solutions sp. z o.o, ul. Ignacego Mościckiego 1, 24-100 Puławy,

KRS:0000792621; NIP: 7162826863

icon

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Działanie 1.3: Prace B+R finansowane z udziałem funduszy kapitałowych Poddziałanie 1.3.1: Wsparcie Projektów badawczo-rozwojowych w fazie preseed przez fundusze typu proof of concept – BRIdge Alfa.

Wartość projektu: 1 125 000 zł

Dofinansowanie: 905 000 zł

Cel Projektu: Stworzenie systemu automatyzującego prace administracyjne związanych z rozliczaniem płatności.

Okres realizacji: 2021 r. - 2023 r.

Efektem realizacji projektu jest platforma do zarządzania i automatyzacji należności oraz płatności.